Испанският тенисист Рафаел Надал започна с бърза победа участието си в турнира в Пекин. Шампионът от 2005 година се наложи с 6:1, 6:1 срещу Паоло Лоренци.

Надал игра на високо ниво и нямаше затруднения срещу италианеца. Вторият в схемата имаше нужда от 64 минути, за да стигне до успеха.

Срещата се проведе на централния корт при спуснат покрив. Дъждът доведе до забавяне на програмата и мачът на Григор Димитров с американеца Стив Джонсън, който трябваше да започне в 09.00 часа българско време, все още не е стартирал.

Надал, който миналия сезон игра във финала, спечели убедително първия сет. Вторият в схемата имаше трудности само в петия гейм, когато съперникът му два пъти имаше възможности за пробив. Надал се защити и продължи по пътя към триумфа.

В началото на втория сет Лоренци поведе, но испанецът влезе в силна серия и след шест поредни спечелени гейма стигна до победата.