Вратарят на Вердер Тим Визе спаси две дузпи през първото полувреме на мача с Брага от шестнайсетфиналните срещи в турнира за Купата на УЕФА, играни тази вечер, и с право може да бъде определен за героя в този етап от директните елиминации. Бременци спечелиха двубоя с 3:0 и на практика си осигуриха безпроблемен реванш в Португалия. Бразилецът Налдо вкара гол за Вердер още в четвъртата минута, а 6 минути по-късно Визе улови удара на Роланд Линц от бялата точка. В 27-мата минута Даниел Йенсен увеличи преднината на домакините, а в 36-тата Жоржиньо отново не успя за португалския тим от бялата точка. Развръзката дойде в добавеното време на мача, когато Уго Алмейда най-накрая реализира наказателен удар на „Везерщадион“, но той бе в полза на Вердер – 3:0. Марсилия и Айндховен, които както Вердер идват от групите на Шампионската лига, също се поздравиха с комфортни домакински победи. Марсилия се справи класически със Спартак Москва, а Айндховен победи шведския Хелзингборг с 2:0. Със същия резултат Спортинг Лисабон се наложи над швейцарския Базел. Андерлехт взе минимален аванс преди втория мач с победа в последните секунди с 2:1 срещу Бордо благодарение на смяната Мбо Мпенза. Драмата бе н стадиона в Атина. АЕК се добра до изравняване срещу Хетафе отново в края на двубоя. Гърците уволниха във вторник треньора Лоренцо Сера Ферер, след като се смъкнаха на трето място в гръцкото първенство. Хетафе поведе с гол в 86-тата минута чрез Рубен де ла Ред, но аржентинецът Исмаел Бланко успя да възстанови равенството. Една от малките изненади е домакинската победа на Зенит Санкт Петербург срещу Виляреал. Руснаците победиха с 1:0 с гол на Павел Погребняк през втората част на мача. Един от почти сигурните участници на осминафиналите е съставът на Евертън. Англичаните победиха Бран Берген в Норвегия с 2:0 с голове на Леон Озмън и Виктор Аничебе. Нерешени останаха споровете между Галатасарай и Байер Леверкузен и Рейнджърс и Панатинайкос. Отборите не успяха да се разпишат и очакват интересни реванши. Ето и всички срещи от шестнайсетфиналите, играни тази вечер: Зенит (Русия) – Виляреал (Испания) 1:0 Галатасарай (Турция) – Байер Леверкузен (Германия) 0:0 АЕК (Гърция) – Хетафе (Испания) 1:1 Бран (Норвегия) – Евертън (Англия) 0:2 Вердер (Германия) – Брага (Португалия) 3:0 Андерлехт (Белгия) – Бордо (Франция) 2:1 Марсилия (Франция) – Спартак Москва (Русия) 3:0 Айндховен (Холандия) – Хелзингборг (Швеция) 2:0 Рейнджърс (Шотландия) – Панатинайкос (Гърция) 0:0 Спортинг Лисабон (Португалия) – Базел (Швейцария) 2:0. /БГНЕС