"Лудогорец" загуби с 0:3 при гостуването на "Арсенал" в Шампионската лига за младежи до 19 години.

Вратарят Даниел Наумов изигра много силен мач и благодарение на неговите изяви българският отбор губеше само с 0:1 до 80-ата минута. Капитанът на разградчани направи десетина отлични спасявания, но все пак англичаните успяха да отбележат два гола в края и да запишат убедителна първа победа в турнира.

"Лудогорец" допусна трето поражение от три мача и остава на дъното в група А. В първия кръг разградчани отстъпиха с 0:1 на "Базел" в Швейцария, а във втори бяха разгромени с 1:8 от ПСЖ в София. "Арсенал" взе първа победа и с актив от четири точки е трети.

"Артилеристите" откриха резултата още в третата минута на днешния мач. Те отнеха топката в своята половина и организираха бърза контраатака. Едуард Нкетия проби до аутлинията и върна за Рийс Нелсън, който не сбърка на десетина метра от вратата.

В седмата минута Наумов отказа излезлия очи в очи с него Дониел Мален, а секунди по-късно при последвалия корнер направи чудесно спасяване с една ръка след изстрел с глава на холандския нападател.

В средата на полувремето "Лудогорец" успя да изнесе играта в по-предни позиции, но в края на полувремето "Арсенал" отново натисна. Наумов обаче продължи със силните изяви и спря поредните опити за гол на Дониел Мален.

След почивката капитанът на българския тим отново имаше добри намеси, като отрази мощен шут на Нелсън в средата на полувремето. В 80-ата минута обаче Преслав Петров събори в наказателното поле Нкетия и потърпевшия реализира отсъдената дузпа за 2:0.

Три минути преди края на редовното време резултатът стана 3:0. Марк Бойл стреля след центриране от корнер на Трей Койл, а Наумов направи поредното си спасяване. Нкетия обаче беше най-съобразителен и направи добавка.

Минута по-късно игралият строго дефанзивно състав на "Лудогорец" пропусна единственото си чисто положение. Преслав Петров остана непокрит след центриране от свободен удар, но изстрелът му с глава беше неточен.