Андрей Гридин приключи по отличен начин състезателния си сезон и спечели третото място на ултрамаратона Salomon Cappadocia Ultra Trail, провеждащо се в Ургуп, Турция.

Състезанието е от веригата Ultra-Trail World Tour "Future", която включва общо 12 състезания, които отговарят на строго определени критерии, сред които и задължителното условие във всяко да участват минимум 500 участника от поне 20 държави.

Гридин направи силен сезон и постави рекорд в Гърция през юли, а преди месец спечели и първо място в Италия.

Трасето в Турция бе с изключителна техническа трудност във втората част, след 60-тия километър. Българинът измина разстоянието от 114 км с 3340 метра положителна денивелация за 13:18:13 ч. и финишира на три минути от втория в класирането - германеца Флориан Фелк и на 1час и 05 мин от победителя - руснака Алексей Толстенко.

Андрей Гридин е състезател на "Маратон Пловдив" и на 20 ноември ще опита да регистрира най-доброто време на България за 100 км, пробягани на 400 метрова лекоатлетическа писта в проекта си "100 под 8".