Звездата на "Реак" (Мадрид) Кристиано Роналдо сложи подобаващ край на головата си суша и отбеляза хеттрик за победата с 4:1 при гостуването на "Алавес".

С този успех европейският клубен шампион събра 24 точки и ще остане на върха след десетия кръг. Белите имат три точки аванс пред "Севиля" и пет пред "Барселона" и "Виляреал", които са изиграли мач по-малко.

"Алавес" откри резултата срещу "Реал" още в седмата минута чрез Дейверсон". Роналдо изравни от дузпа десет минути по-късно, а в края на полувремето донесе обрат с второто си попадение.

През втората част португалецът получи шанс да изпълни втора дузпа, но този път пропусна. Все пак той успя да оформи своя хеттрик, след като преди това Алваро Мората направи 3:1 с поредния си гол като резерва.