"Ливърпул" улови ритъма на съперниците си в челото на Висшата лига и също спечели мача си от десетия кръг. Червените се наложиха с 4:2 срещу "Кристъл палас" в Лондон.

Воденият от Юрген Клоп състав събра 23 точки, с колкото са "Манчестър сити" и "Арсенал", които по-рано спечелиха убедително гостуванията си. "Гражданите" стигнаха до 4:0 срещу "Уест бромич", а лондончани победиха с 4:1 "Съндърланд".

"Ливърпул" остава трети заради головата си разлика. Отборът продължи добрите си игри и вече десет поредни мача във всички турнири е без загуба, като записа само две равенства.

Първото полувреме беше вълнуващо, като паднаха пет гола. "Ливърпул" три пъти повеждаше, но грешки в защитата позволиха на "Кристъл палас" да е близо.

В 16-ата минута Алберто Морено подаде в наказателното поле към Емре Джан, който засече за 1:0. Секунди по късно груба грешка на Деян Ловрен позволи на Джеймс Макартър с глава да прехвърли вратаря на съперника.

Червените поведоха отново в 21-ата минута, когато Ловрен засече с глава центриране от ъглов удар. "Кристъл палас" имаше късмет в 30-ата, когато Морено с мощен удар от малък ъгъл улучи гредата.

Три минути по-късно Макартър се възползва от много добро подаване на Вилфред Заха и отново с глава възстанови равенството. Малко преди почивката "Ливърпул" стигна до нов гол след корнер. Този път Жоел Матип беше точен с глава след центрирането.

След почивката двата отбора направиха пропуски от чисти позиции, а домакините имаха претенция за неотсъдена дузпа. Спорът приключи в 71-ата минута, когато Джордан Хендерсън изведе Роберто Фирмино, който технично преодоля Стив Манданда.