Водачът в световната ранглиста Новак Джокович ще играе с Григор Димитров в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж. Сърбинът изигра силен мач и победи с 6:3, 6:4 Жил Мюлер.

Той постигна успеха си след 1.20 часа.

Джокович действаше уверено, като разчиташе много на началния си удар. Само веднъж в мача му се наложи да спасява възможност за пробив, но се спаси. От своя страна той направи по един пробив в двата сета, което го отведе към победата.

В първия сет Джокович спечели три сервис гейма на нула, като загуби само три точки при свое подаване. Отделно допусна едва три непредизвикани грешки. Ключов се оказа пробивът му в шестия гейм.

Мюлер успя да затрудни съперника си във втория сет, но не достатъчно. В решителния момент сърбинът проби за 5:4, след което взе подаването си и приключи мача.

Димитров е играл шест пъти с Джокович, като има една победа. Тя дойде след драматичното 7:6, 6:7, 6:3 на мастърса в Мадрид през 2013 г.

В трима мача помежду им на твърди кортове сърбинът няма загубен сет. Последната им среща е от 2014 г. в Пекин.