Звездата на "Чикаго булс" Дуейн Уейд се изправи за пръв път в кариерата си срещу "Маями хийт" и изведе новия си отбор до победа с 98:95 при гостуването във Флорида.

34-годишният град беше избран под №5 в драфта през 2003 г. и изкара цели 13 сезона с екипа на "горещите", преди през лятото да подпише с тима от родния си град.

Уейд не изигра един от най-силните си мачове при завръщането си в зала "Американ еърлайнс" и пропусна цели 12 от 17-те си стрелби от игра, за да завърши със скромните 13 точки. Той обаче взе седем борби, направи четири асистенции и вкара два ключови наказателни изстрела 13 секунди преди края.

"Очаквах, че ще стрелям малко по-добре, тъй като познавам доста добре тези рингове", каза Уейд след оспорваната битка в Маями.

Мачът се движеше кош за кош почти през цялото време. "Чикаго" спечели първата четвърт с 23:22, "Маями" изравни след 31:30 във втората, а третата част приключи при 17:17.

Джими Бътлър и Робин Лопес направиха няколко решаващи стрелби в заключителните 12 минути и 20 секунди преди сирената "биковете" поведоха с 94:89.

Джош Ричардсън върна интригата с бърза тройка, но Уейд успя да си спечели нарушение 13 секунди преди края. Трикратният шампион с "Маями" не трепна и при двата опита, за да направи резултата 96:92.

До края и Раджон Рондо вкара два пъти от наказателната линия, за да подпечата успеха на гостите, а Джош Ричардсън оформи крайния резултат с нова тройка.

Бътлър беше най-силният играч на "Маями" в този мач. Той вкара 20 точки, към които добави пет асистенции, четири борби и три откраднати топки. Лопес се отличи с 16 точки и девет борби, а Рондо записа дабъл-дабъл от 16 точки и 12 асистенции.

Важен принос имаха и резервите Никола Миротич и Дъг Макдърмът, които комбинираха от пейката четири тройки и общо 23 точки. За "Маями" Хасан Уайтсайд беше най-полезен с 20 точки и 20 борби, а Дион Уейтърс и Ричардсън вкараха по 16 точки.

"Чикаго" записа" пета победа от девет мача и заема петото място в Източната конференция, докато "горещите" са 13-и от 15 отбора след петото си поражение от седем срещи. Начело в конференцията са "Кливланд кавалиърс" и "Шарлот хорнетс" с по шест победи и една загуба.

На запад "Голдън стейт уориърс" стана вторият отбор, достигнал седем победи през сезона след "Лос Анджелис клипърс". "Воините" победиха "Денвър нъгетс" като гост със 125:101 и се изкачиха на второ място в Западната конференция след девет изиграни мача.

Стеф Къри отново беше във вихъра си, като вкара седем тройки и общо 33 точки. Клей Томпсън и Кевин Дюрант добавиха съответно 19 и 18 точки.