Новак Джокович завърши груповата фаза на заключителния турнир на АТП в Лондон с трета поредна победа, след като спечели срещу Давид Гофен.

Сърбинът изигра най-лекия си мач от началото на надпреварата и го прсе наложи с 6:1, 6:2 само за 71 минути игра.

Младият белгиец се изправи срещу световния №2, след като Гаел Монфис приключи участието си поради здравословни проблеми.

С успеха си Джокович продължи по план преследването на първото място в световната ранглиста, което в момента е заето от Анди Мъри.

Днес сърбинът бе безкомпромисен и спечели подаването на съперника си четири пъти, докато от своя страна му даде само една възможност за пробив, която отрази.

Двата сета се развиха по сходен начин и във всеки от тях Джокович направи серия от пет поредни спечелени гейма, с които си подпечата експресната победа.

В другия мач от групата по-късно днес Милош Раонич и Доминик Тийм ще излязат в пряк сблъсък за място на полуфиналите.