ЦСКА постигна трудно втората си победа като гост в Първа лига. И този път в герой се превърна Милчо Ангелов, който вкара за успеха с 1:0 срещу "Славия".

С триумфа ЦСКА събра 24 точки и излезе трети. Със същия актив е и "Черно море", но червените спечелиха в прекия двубой.

След третата си поредна загуба "Славия" е на 11-ото място с 13 точки.

ЦСКА се вдигна след двете си поражения, но до гола не игра добре. Двата състава допускаха грешки в центъра и създадоха малко възможности.

Първото добро положение за ЦСКА в мача беше пред Давид Симао. В седмата минута португалецът получи в наказателното поле, но Георги Петков спаси удара му.

За "Славия" най-опасният изстрел дойде в 33-ата минута. Борислав Балджийски стреля силно от разстояние, но вратарят на ЦСКА Георги Китанов изби в ъглов удар. Малко преди почивката Густаво Кулма пропусна да вкара за ЦСКА.

Две минути след почивката Сердеров от белите падна в наказателното поле на ЦСКА след съприкосновение с Антон Недялков, но съдията Станислав Ставров прецени, че дузпа няма.

Влезлият принудително в игра през първата част Ангелов изигра ключова роля при гола на ЦСКА в 52-ата минута. Арсенио Нунеш напредна от ляво и пусна по земя, а Ангелов засече във вратата. С това той донесе нова победа за ЦСКА след двата си гола за 2:0 срещу "Монтана".

Голът обърка белите и в следващите минути червените имаха пълно превъзходство, като създадоха куп възможности. Диого Виана три пъти се оказа в добри позиции - първият път стреля неточно, при втората ситуация отигра слабо и топката му бе избита, а при третия опит улучи горната греда с мощен удар от 25 метра.

Пет минути преди края Николай Димитров можеше да изравни. Антон Недялков се хвърли и блокира удара му. В добавеното време Виана за втори път улучи гредата след хубав самостоятелен пробив през центъра.