"Лудогорец" спечели десетата си поредна победа в Първа лига. Шампионите се наложиха с 1:0 срещу "Берое" у дома.

Джонатан Кафу вкара победния гол в 69-ата минута.

С успеха воденият от Георги Дерменджиев състав събра 37 точки и се откъсна на шест пред втория "Левски", който гостува на "Монтана" в неделя. Победата донесе допълнително самочувствие и спокойствие в дните преди решителния мач с "Базел" в Шампионската лига, чрез който българският отбор ще търси оставането си в евротурнирите.

Това беше вторият мач между "Лудогорец" и "Берое" за четири дни. И този път старозагорци не можаха да се противопоставят и да избегнат поражението. Те остават девети със 17 точки.

"Лудогорец" имаше превъзходство, но многото пропуски доведоха до минималната победа. През първата част домакините два пъти улучиха греди.

В 38-ата минута Абел Анисе стреля зрелищно със задна ножица, но в гредата, а минута преди почивката и Върджил Мисиджан улучи левия страничен стълб със силен удар.

В 69-ата минута Кафу пое в наказателното поле, влезе към центъра и с отлично насочен удар вкара ценния гол. До края Марселиньо и Мисиджан направиха пропуски.