"Ювентус" спечели леко четвъртата си поредна победа в Серия А. Шампионите се наложиха с 3:0 срещу "Пескара" у дома.

Головете за "бианконерите" вкараха Сами Кедира, Марио Манджукич и Ернанес.

Срещата влезе в историята заради включването на Мойсе Кийн. 16-годишният футболен вундеркинд, както е определян, дебютира за "Ювентус" и стана първият футболист, роден след 2000-а г., който играе в мач от някое от петте водещи първенства в Европа.

Шампионите очаквано владееха повече топката и по-често атакуваха. Те поведоха в 36-ата минута, когато Манджукич пусна към Кедира и германецът с хубав удар я насочи в левия ъгъл на вратата на Бицари.

"Ювентус" стигна до важния втори гол в 63-ата минута. Тогава след центриране от ляво Кедира игра с глава, а Манджукич засече с крак за 2:0.

Малко по-късно дойде и третото попадение. С мощен, фалцов удар от разстояние Ернанес увеличи преднината на отбора си.

"Ювентус" събра 33 точки след 11 победи от 13 мача. Бяло-черните водят със седем пред "Рома", който предстои да играе.