"Базел" загря за мача си с "Лудогорец" с разгром 6:0 над последния в класирането в швейцарското първенство - "Вадуц".

Шампионите на Швейцария и България излизат един срещу друг в София в решаващ двубой от Шампионската лига. Срещата е пряк сблъсък за третото място в групата, което гарантира участие в Лига Еврола напролет.

"Базел" нямаше никакви проблеми срещу лихтенщайнския "Вадуц", който се състезава в местното първенство. Още до почивката Думбия и Елионуси, съответно в 10-ата и 19-ата минути, направиха резултата 2:0. След почивката тимът вкара още четири гола, като Думбия се разписа още веднъж, а след него Ланг, Бярнасон и Кая оформиха крайното 6:0.

"Базел" има смазваща преднина в Швейцария и вече води с 15 точки на втория в класирането "Сион", който е с мач по-малко. Съперникът на "Лудогорец" има 13 победи и две равенства и все още не е допуснал загуба от началото на първенството.