"Лудогорец" допусна тежко домакинско поражение с 0:4 от "Базел" в Шампионската лига за младежи до 19 години.

Българският отбор записа четвърта загуба от пет мача и остава на последно място в група А с една точка, спечелена в миналия кръг срещу "Арсенал" (1:1).

Тимът, воден от Юрий Васев, отправи само един точен удар срещу "Базел" и той дойде в началото на мача при резултат 0:0. Швейцарците имаха категорично предимство на стадион "Георги Аспарухов" и дори можеха да постигнат по-убедителен успех.

"Лудогорец" удържаше нулевото равенство до 37-ата минута, когато Атде Рашити откри резултата след добро подаване на Пепси. Осем минути след почивката Рашити предреши мача с втори гол след асистенция на Манзамби.

В 61-ата минута Манзимби направи 3:0 след точно изпълнена дузпа, а шест минути преди края на редовното време реферът отсъди още един наказателен удар. Този път Рашити се зае с изпълнението и оформи своя хеттрик.

Швейцарците събраха девет точки след третата си победа и направиха голяма крачка към следващата фаза. Те изостават с две точки от лидера ПСЖ и имат аванс от три пред "Арсенал", които направиха равенство 2:2 в Лондон другия двубой днес.

ПСЖ приема "Лудогорец" в последния кръг на груповата фаза и се нуждае от точка, за да завърши на първо място. "Базел" и "Арсенал" ще се борят за място в плейофите, като швейцарците имат сериозно предимство след успеха с 2:1 като гост в първата среща помежду им.

"Доста е голяма разликата между нас и останалите три отбора, въпреки че в миналия кръг хвърлихме бомбата срещу "Арсенал". Днес не се представихме добре, за което има и обективни, и субективни причини. Липсваха ни основни играчи, но не може да не признаем, че "Базел" е отбор с много по-голям потенциал от нашия", коментира Васев след мача.

Състав на "Лудогорец": Васил Симеонов (84' Иван Атанасов), Венцислав Славов (77' Атанас Карачоров), Иван Великов, Милен Младенов, Преслав Петров, Стефан Стоянов, Ерол Дост, Цветослав Петров, Денислав Александров, Томас Цвятков, Светослав Ковачев (85' Тони Иванов).