"Локомотив" (Горна Оряховица) постигна важна победа в Първа лига. Съставът се наложи с 1:0 срещу "Пирин" при домакинството си в Пловдив.

Ценния гол вкара Димо Атанасов в 23-ата минута.

"Локомотив" е 11-и с 15 точки от 15 мача. Със същия актив "Пирин" заема десетото място, като благоевградчани вече са в серия от пет мача без победа.

Още в четвъртата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Атанас Фиданин срещу Станислав Костов. Тони Тасев изпълни, но вратарят на "Локомотив" спаси.

Секунди по-късно Милен Желев изведе отлично Кифуети, който излезе сам срещу вратаря на "Пирин" Костов и го преодоля, но Ничев изчисти пред голлинията.

"Локомотив" поведе в 23-ата минута. Ндонг подаде към Атанасов, който уверено преодоля вратаря на съперника.

В средата на второто полувреме Кифуети имаше нова възможност. Той стреля в долния ляв ъгъл на вратата на "Пирин", но Костов изби в ъглов удар. Гостите поискаха дузпа в 80-ата минута за игра с ръка на Кавдански, но съдията Баялцалиев прецени, че играта трябва да продължи.