Шампионът "Барселона" направи второ поредно равенство в Примера дивисион и изостана с шест точки от лидера "Реал" (Мадрид).

След като в предишния кръг завършиха 0:0 с "Малага", сега каталунците стигнаха само до 1:1 при гостуването на "Реал сосиедад". Уилиян Хосе даде аванс на домакините в 52-ата минута, а седем по-късно Лионел Меси изравни резултата.

"Барселона" изигра много неубедителен мач и беше близо до загуба на "Аноета", но редовен гол на домакините четвърт час преди края беше отменен.

През първото полувреме каталунците не създадоха нищо опасно пред Херонимо Руи, докато "Реал сосиедад" имаше няколко добри възможности да поведе.

Седем минути след почивката домакините откриха резултата. Карлос Вела се пребори с Хавиер Масчерано и излезе срещу вратаря Тер Стеген. Последва удар, който беше спасен, но топката се озова с Хосе, който направи добавка с глава.

"Барселона" бързо стигна до равенство. Неймар проби по левия фланг и намери Меси в наказателното поле. Аржентинецът овладя добре и с левия крак прати топката във вратата.

В 65-ата минута Луис Суарес излъга Руи и отбеляза, но попадението правилно беше отмемено заради засада. В 76-ата минута и гол на "Реал сосиедад" беше отмемен, но този път несправедливо. Страхотен изстрел на Вила разстресе гредата над Тер Щеген, а Хуанми направи добавка в опразнената врата. Страничният рефер обаче маркира засада.