"Ливърпул" се класира за полуфиналите на турнира за Купата на лигата, след като победи втородивизионния "Лийдс" с 2:0.

Головете на "Анфийлд" вкараха Дивок Ориги и резервата Бенджамин Ууудбърн в последните 15 минути на сри нещата.

Юрген Клоп беше дал почивка на няколко от титулярите си и не може да разчита на Фелипе Коутиньо, който се контузи в последния шампионатен мач на тима.

"Лийдс", който е на пето място в Чемпиъншип и има амбиции през този сезон да се върне в елита, игра добре ,, но пропусна няколко чисти положения, а в края не издържа на домакинския натиск.

В 76-ата минута Дивок Ориги даде аванс на "Ливърпул", като се разписа във втори пореден мач. Белгийският национал беше точен и при успеха над "Съндърланд" преди няколко дни, когато отново вкара важен гол.

Двубоят на "Анфийлд" ще се запомни и с гола на тийнейджъра Бен Уудбърн, който оформи крайния резултат. 17-годишният халф влезе като резерва в средата на второто полувреме и в 81-ата минута завърши с точен изстрел хубава комбинация на домакините.

По този начин уелският талант се превърна в най-младия голмайстор в цялата история на "Ливърпул", изпреварвайки досегашния рекордьор Майкъл Оуен.