Отборът на Локомотив София загуби от словашкия Артмедия с 0:4 в контролна среща, която се игра в кипърския курорт Агия Напа. Мачът бе прекратен от съдията в 87-ата минута, тъй като имаше опасност от сбиване между Владимир Джилас и футболиста на словаците Геде. Иначе условията за футбол в Агия Напа днес бяха ужасни. Футболистите на двата отбора трябваше да мерят сили при изключително силен вятър и подгизнал терен. Още в 8-ата минута Артмедия поведе с гол на Збинек Поспех. В 29-ата минута Кристиян Добрев стреля отблизо, но пропусна да отбележи за столичните "железничари". След края на първото полувреме Иво Иванов и Зоран Балдовалиев принудително бяха заменени заради контузии. След почивката Армедия атакуваше с контраатаки и далечни изстрели. Така словаците вкараха нови три гола между 64-ата и 75-ата минути. Оравец се разписа на два пъти, а между неговите попадения гол вкара и друга резерва на Артмедия Халенар. В 87-ата минута тъмнокожият Геде избута с лакът Владимир Джилас, а сръбският нападател на Локомотив подгони съперника. След тази ситуация реферът на двубоя прецени, че няма смисъл двата отбора да доиграват оставащите три минути и прекрати срещата преждевременно. БГНЕС