"Еркулес" стигна до 1:1 с "Барселона" в първия мач от 1/16-финалите за Купата на краля. Каталунците, които играха с резервите и юношите си, успяха да стигнат до равенство при гостуването си.

Майнс даде преднина на "Еркулес" в началото на второто полувреме, като се възползва от грешка в защитата на съперника.

"Барселона" отговори бързо и шест минути по-късно изравни. В 58-ата минута Карлес Аленя стреля силно от разстояние и вкара.

Така каталунците ще разчитат на реванша, за да си осигурят класиране.

"Реал" (Мадрид) вече е в следващата фаза след нова убедителна победа срещу "Леонеса". Този път белите се наложиха с 6:1 и с общ резултат 13:2 продължават.

Мариано Диас вкара хеттрик, а Родригес и синът на треньора Зинедин Зидан - Енцо добавиха по едно попадение. В последната минута Моргадо си вкара автогол. Почетния гол за гостите беше дело на Гонсалес.

"Реал" изигра по-рано мачовете си в турнира заради ангажиментите си в световното клубно първенство.

"Атлетико" (Мадрид) спечели с 6:0 гостуването си на "Гихуело".