"Верея" победи с 1:0 у дома градския си съперник "Берое" в мач от 16-ия кръг, в който липсваха опасните моменти пред двете врати.

В равностойното първо полувреме домакините успяха да вземат преднина. След точно четвърт час Момчил Цветанов се възползва от грешка при изнасянето на топката на гостите, отклони я към Амаду Сукуна, нападателят напредна и със силен удар извън наказателното поле преодоля Благой Макенджиев.

В 33-ата минута зелените отговориха с опасен удар на Александър Василев, който беше отбит в корнер от вратаря Иван Караджов.

В първата половина на второто полувреме двата отбора не достигнаха до чисти голови положения, като преобладаваха действия в средата на терена.

В 60-ата минута Александър Василев шутира към вратата на домакините, а кълбото излезе в аут. Осем минути по-късно Венцислав Василев стреля от дистанция, но Иван Караджов лесно хвана топката.

В 79-ата минута Давид Манга също стреля от дистанция, а Караджов отново се справи със ситуацията.
Три минути след това Педро Еуженио стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри от гредата и излезе в аут.

След този мач "Верея" има 22 точки и е на седмо място в класирането, докато "Берое" заема деветата позиция с 18 точки.