Роберт Левандовски вкара дежурните си два гола като гост на "Майнц" за победата с 3:1, с която шампионът "Байерн" (Мюнхен) се върна поне за едно денонощие на първо място в Бундеслигата.

Полският нападател вкара по два гола в четири поредни гостувания на "Опел арена", а Ариен Робен реализира другото попадение за баварците.

Домакините, които спечелиха последния мач между двата тима през март, започнаха вихрено и колумбийският нападател Джон Кордоба откри резултата още в четвъртата минута. Той се измъкна от Хави Мартинес и стреля в далечния ъгъл на вратата на Мануел Нойер.

Само след четири минути "Байерн" изравни. Играещият като опорен халф Филип Лам отне топката пред своето наказателно поле, след това тя стигна до Робен и той изведе Левандовски сам срещу вратаря Йонас Льосъл.

Постепенно "Байерн" наложи своето темпо и укроти домакините, а в 21-ата минута Томас Мюлер центрира на главата на Робен за 2:1.

От този момент нататък шампионите заиграха спокойно с огромно притежание на топката, а поведението им на терена наподобяваше периода на Пеп Гуардиола.

Гостите много добре контролираха ситуацията на терена и не позволиха да бъдат сериозно застрашени през цялото второ полувреме. В 92-ата минута те получиха и свободен удар на дъгата на наказателното поле. Левандовски стреля перфектно в горния десен ъгъл на Льосъл, за да вкара деветия си гол през сезона.

С този успех мюнхенци имат 30 точки, колкото и "Разенбалшпорт" (Лайпциг), който в събота ще е домакин на "Шалке".