Женският волейболен тим на ЦСКА победи с 3:2 гейма тима на Славия и поведе с 2:0 победи във финалния плейоф на женското волейболно първенство, изигран в софийската зала “П. Пондалов” снощи. Възпитаничките на треньора Мирослав Живков взеха първия гейм с 25:23. Първата част се движеше точка за точка, но “белите” успяха да го вземат. Втория гейм започна отново с равностойна игра и в края на гейма “белите” дръпнаха с 23:19. Разликата от четири точки им бе достатъчна да затворят гейма с 25:22. В третата част, волейболистките на Атанас Петров започнаха с мощни атаки и поведоха с 4:0. Стигна се до разлика от девет точки в полза на ЦСКА – 17:8. “Червените” доиграха гейма и го спечелиха с 25:14 за 1:2 гейма в полза на Славия. В четвъртия гейм ЦСКА бе по-добрия тим и го спечелиха с 25:21. В тайбрека, “белите” рухнаха психически и загубиха с 9:15. ЦСКА поведе с 2:0 победи и ако спечели третата среща в събота, става шампион на България. БГНЕС