Наставникът на Интер Роберто Манчии се оправда с изгонването на защитника Матераци за конфузната загуба с 0:2 от Ливърпул на „Анфийлд” в първата среща между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига. „Нашият най-голям проблем бе, че играхме през по-голямата част от мача с 10 човека. В числено намален състав е трудно да се противопоставиш на Ливърпул. Бе голяма изненада за мен, че домакините показаха една много добра игра, тъй като Шампионската лига за тях е много важна. Това е единственото състезание, в което Ливърпул реално все още се бори за трофея. Изгонването на Матераци промени абсолютно всичко на терена. И след това играхме добре и удържахме резултата, затова двата късни гола бяха голям провал. Вторият гол бе изключително разочароващ, но въпреки това все още нищо не е решено. Все още можем да обърнем резултата в наша полза, въпреки че трябва да призная, че в миналото много малко клубове са успявали да сторят подобни обрати. След като извадих от игра Хулио Крус, Ливърпул получи повече свободно пространство. Въпреки това, те не успяха да създадът чак толкова много голови възможности. До 85-ата минута си мислех, че можем да спасим равенството до края на мача, но изведнъж стана много тежко. Таке е, когато играеш с 10 човека на терена”, заяви разочарованият Роберто Манчини след загубата от „мърсисайдци”. /БГНЕС