Поставеният под номер 1 в схемата Давид Налбандян се класира за четвъртфиналите на турнира в Буенос Айрес с награден фонд 466 000 долара. Аржентинецът зарадва местната публика с успех над Фабио Фонини (Италия) със 7:6 (7:5), 4:6, 6:3. Налбандян, 11-и в света, доста се измъчи, преди да стигне до победата, извоювана за два часа и 18 минути. "Това беше един изключително труден мач. Успях да спечеля тайбрека в първия сет, но след това загубих концентрация във втория. Хубаво е все пак, че намерих играта си отново в решителния трети сет", коментира Налбандян. На четвъртфиналите аржентинецът, който не е печелил турнира пред своя публика при предишните си четири опита, ще срещне друг италианец - Потито Стараче. Стараче победи Хуан Бжежицки от Аржентина с 6:3, 6:3. Петият в схемата Николас Алмагро победи сънародника си от Испания Оскар Ернандес с 6:2, 2:6, 6:3. В друга осминафинална среща Хуан Игнасио Чела (Аржентина), четвърти в схемата се наложи над Томас Белучи (Бразилия) - 6:4, 6:4.