Българските национали Матей Казийски и Теодор Салпаров ще срещнат със своя отбор Динамо Москва съименника си от Казан на финала в руската волейболна Суперлига. Динамо Казан се класира за финала след победа в решителния пети мач срещу Искра Одинцово с 3:1 гейма (25:17, 25:23, 23:25, 31:29) като гост. Любопитното е, че победител във всички пет срещи от серията бяха гостите. Динамо поведе с 2:0 победи след два успеха в Одинцово и вече се виждаше на финал. Искра обаче също спечели двете си гостувания, за да се стигне до петия мач. Динамо Москва ще има домакинско преимущество във финалния плейоф. Първите два двубоя са в столицата на 3 и 4 май, следват трети и евентуално четвърти мач на 8 и 9 май в Казан, а ако се стигне до пети мач, той ще се играе на 13 май в Москва.