Номер 1 в схемата Анди Родик (САЩ) победи 18-годишния японец Кей Нишикори с 6-2, 6-4 и се класира за четвъртфиналите на международния турнир по тенис за мъже в Сан Хосе (САЩ) с награден фонд 300 000 евро. В спор за място на полуфиналите Родик ще срещне 5-ия поставен Марди Фиш (САЩ), който отстрани Денис Гремелмайер (Германия) с 6-7 (4), 6-3, 6-3. Вторият поставен Джеймс Блейк (САЩ) също продължава напред след успех над своя сънародник Джеси Ливайн с 6-3, 6-4. Миналата седмица Блейк загуби от Нишикори финала в Делрей Бийч. На четвъртфиналите съперник на американеца ще бъде Роби Джипепри. Загуба претърпя номер 3 в схемата Томи Хаас (Германия), който бе победен от представителя на домакините Джон Айснър с 4-6, 7-6 (6), 6-3. Следващият му съперник е Гилермо Гарсия от Испания. Хаас, 26-ти в света, имаше три мачбола във втория сет преди да загуби от 106-ия в ранглистата. Лю Йен-хсун от Тайван също ще играе на четвъртфиналите срещу номер 4 Радек Щепанек (Чехия), след като победи Уейн Одесник (САЩ) с 6-4, 6-4.