Рускинята Мария Шарапова отстрани датската тийнейджърка Каролине Возняки с 6:0, 6:1 и достигна полуфиналите на Откритото първенство но Катар, осигурявайки си по този начин реванш срещу полякинята Агниешка Радванска. Но третата поставена в схемата Йелена Янкович от Сърбия се присъедини към поредицата от провали на фаворитки в турнира, след като отпадна от непоставената Ли На от Китай. Шарапова, която бе поставена под номер 4, даде само 8 точки в първия сет и взе преднина във втория при 2:1. Тогава съперничката й прати воле от бекхенд в мрежата. Впоследствие шампионката от Откритото първенство на Австралия бе поставена под напрежение чак в 6-ия гейм, когато трябваша да отрази 4 гейм-точки при неин сервис. „С изключение на този гейм във втория сет се чувствах твърде удобно тук. Бях агресивна от самото начало на мача, сервирах и връщах добре и се чувствах твърде добре“, каза Шарапова пред журналистите след мача. Сега я очаква трудна среща с 16-тата в схемата Радванска, която победи Доминика Цибулкова с 6:4, 6:7, 6:4. Словачката отстрани в миналия кръг Винъс Уилямс. Радванска поднесе една от най-големите изненади на миналагодишното Открито първенство на САЩ, когато победи Шарапова в третия кръг. „Не обичам да губя по два пъти поред от една и съща съперничка, така че съм възхитена от предизвикателството. Надявах се тя да спечели, така че да имам възможност отново да я срещна“, каза рускинята. „Тя обаче също е много млада и за нея се открива нова възможност да достигне финал в голям турнир, така че трябва да изляза и да се опитам да бъда агресивна като в този мач и се надявам този път да спечеля срещата“, добави Шарапова. На Янкович й липсваше ритъм и постоянство в мача с нападащата Ли На, която след 6-месечна контузия спечели турнира „Голд Коуст“ в Австралия и достигна полуфинал в Антверпен. Сибиле Бамер спечели първа победа в кариерата си срещу съперник от „Топ 10“ в четвъртък. Тя победи втората в схемата Светлана Кузнецова от Русия, но пропусна да доизгради успеха си, губейки с 2:6, 6:2, 6:0 от сънародничката й Вера Звонарьова. Ройтерс