"Голдън стейт уориърс" направи важна крачка към първото място в Западната конференция след победа при гостуването на "Хюстън рокетс". "Воините" се наложиха със 113:106 в голямото дерби от изминалата нощ в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Вицешампионите станаха първият отбор с 60 победи през този сезон. Те достигнаха тази граница за трета поредна година, като този път им бяха необходими 74 мача, за да го постигнат.

През миналия сезон тимът на Стив Кър спечели рекордните 72 победи в 82 двубоя, а година по-рано завършиха редовната част от шампионата с 67 успеха.

"Голдън стейт" е шестият отбор, който печели 60 и повече победи в три поредни сезона и първият с подобно постижение от легендарния "Чикаго булс" на Майкъл Джордън през 1996, 1997 и 1998 г.

"Бостън селтикс" е единственият, който го е правил два пъти - между 1979 и 1982 г. и между 1983 и 1986 г., а "Лос Анджелис лейкърс" - единственият с 60 и повече победи в четири поредни сезона (1984-1988 г.).

"Милуоки бъкс" пък е първият отбор в историята на НБА, който e печелил 60+ мача в три поредни сезона. Това се случва между 1970 и 1973 г.

Стеф Къри беше най-полезен за успеха над "Хюстън" с 32 точки, десет борби, седем асистенции и две откраднати топки. Клей Томпсън добави пет тройки и общо 25 точки. Двамата комбинираха 21 коша от игра при общо 42 стрелби.

Дреймънд Грийн се отличи с 19 точки, девет борби, четири асистенции и три откраднати топки, а Андре Игуадала направи силно включване от пейката с 12 точки, шест борби и шест асистенции.

"Голдън стейт" изигра страхотна първа четвърт, която спечели със 37:20. "Хюстън" се върна в мача след успех с 32:23 във втората част, а четири минути преди края на двубоя съкрати пасива си до четири точки, но гостите не позволиха да се стигне до обрат.

Джеймс Хардън беше най-резултатен за "ракетите" с 24 точки, към които добави 13 асистенции и 11 борби, за да запише 20-ия си трипъл-дабъл за сезона. Той заема второто място по този показател след Ръсел Уестбрук, който има 37.