"Берое" изпусна два гола аванс при домакинството на "Локомотив" (Пловдив), но стигна до драматична победа с 3:2 след попадение в последната минута на редовното време.

Старозагорци записаха трети пореден успех в Първа лига и ще завършат редовния сезон на осма позиция. Те събраха 35 точки след 26 мача и имат същия актив като седмия "Ботев" (Пловдив), който обаче спечели и двата директни мача.

"Локомотив", който преди няколко кръга си осигури място в първата шестица за плейофната фаза, остава с 39 точки, които му отреждат петата позиция. "Железничарите" могат да бъдат изпреварени от шестия "Дунав", който има 37 точки преди домакинството си срещу "Славия" в неделя.

"Берое" поведе на "Локомотив" в 18-ата минута, когато Антон Карачанаков центриран от свободен удар, а ветеранът Робърт Петров прави топката в собствената си врата, след като топката се отби в гърдите му.

В 30-ата минута домакините удвоиха аванса си, след като гостите допуснаха груба грешка при разиграването на топката край централната линия. Георги Божилов я отне и изведе Карачанаков сам срещу вратаря Ясин ел Харуби, а бившият играч на ЦСКА не пропусна възможността.

След почивката "Локомотив" заигра много по-агресивно и бързо се върна в мача. В 48-ата минута Парвизжон Умарбаев центрира от корнер, а централният защитник Павел Виданов се извиси над всички и прати топката в мрежата с глава.

В 74-ата минута пловдивчани изравниха след попадение на повилия се осем минути по-рано Димо Бакалов. Той направи двойно подаване с Веселин Марчев и от точката на дузпата насочи топката покрай вратаря Душан Перниш.

Десет секунди преди изтичането на редовното време обаче "Берое" измъкна трите точки благодарение на страхотната работа на Жуниор Мапуку. Той задържа топката в центъра и пусна блестящ извеждащ пас към резервата Матеас Делич, който хладнокръвно преодоля Ел Харуби.