"Реал" (Мадрид) победи с 3:0 "Алавес" в среща от Примера дивисион. С успеха си воденият от Зинедин Зидан отбор събра с пет точки повече от втория "Барселона".

Карим Бензема даде преднина на белите, а в края Иско и Начо направиха победата по-изразителна.

През първото полувреме "Реал" имаше по-осезаемо превъзходство, но вкара само един гол. В 31-ата минута Бензема пусна към Дани Карвахал, който от аутлинията му върна и французинът със силен удар отбеляза. В началото на атаката обаче Бензема беше в засада, която остана неотсъдена.

След почивката "Алавес" започна да задържа повече топката и да атакува по-често. Гостите обаче направиха пропуски.

"Реал" се успокои едва в 85-ата минута, когато Иско удвои. Кристиано Роналдо го изведе в наказателното поле и с мощен удар в близкия ъгъл той вкара.

Малко след това Гарет Бейл изпълни силно пряк свободен удар, но улучи гредата. Топката отиде при Начо, който я прати във вратата за 3:0.