Отборът на Манчестър Сити записа четвърто поредно поражение като домакин, след като тази вечер отстъпи с 0:2 на Евертън в последна среща от 27-ия кръг на английската Висша лига. Българският национал Мартин Петров игра през всичките 90 минути, но в продължението на мача получи червен картон. Двубоят започна с домакински натиск на манчестърци, като те бързо наложиха своето темпо и завладяха по-голямата част от терена. Гостите от Ливърпул пък предприеха такатика на изчакване и бързи контраатаки. В 28-ата минута въпреки превъзходството на "гражданите" футболистите на Евертън първи стигнаха до голово положение, като след изстрел на Стивън Пиенаар топката срещна гредата и само късметът спаси домакините в тази ситуация. Две минути по-късно обаче Якубо Айегбени засече центриране от ляво и прави топката в мрежата зад Джо Харт за 0:1. Възпитаниците на Свен-Йоран Ериксон веднага опитаха да отговрят с удар от сериозна дистанция на Мартин Петров, но Тим Хауърд показа класа и успя да опази вратата си. В 38-ата минута Джулиън Лескът се възползва от груба грешка на младия страж на "гражданите" и с глава удвои преднината на "карамелите" - 0:2. През втората част картината не се промени особено. Домакините отново бяха по-настойчиви и създадоха няколко добри положения за гол, но така и не успяваха да отбележат. При една бърза контраатака на Евертън в 79-ата минута Карсли стреля опасно, но Джо Харт този път опази вратата си и частично се реваншира за грешката си от първото полувреме. В самия край на срещата гостите имаха тотално надмощие и само липсата на късмет им попречи да направят преднината си по-изразителна. В даденото от рефера продължение на двубоя Мартин Петров си изпусна нервите и посегна да удари Леон Осман без топка, за което получи директен червен картон и напусна терена. Попедата позволи на Евертън да се изкачи на четвъртото място във временното класиране във Висшата лига, като измести оттам градския си съперник Ливърпул. Двата отбора са с еднакъв брой точки, но "карамелите" имат по-добра голова разлика. Отборът на Сити пък запазва осмата си позиция в подреждането.