Алваро Мората вкара три гола и имаше ключов принос за победата на "Реал" с 4:2 срещу "Леганес". Другия гол за мадридчани отбеляза Хамес Родригес, а за домакините се разписаха Габриел и Лусиано.

С успеха си "Реал" събра 71 точки и се върна на върха с две пред "Барселона", като има и мач по-малко. По-рано шампионите стигнаха до 3:0 срещу "Севиля".

Мачът тръгна вълнуващо, като в 23-ата минута мадридчани, които играха с резервите, вече водеха с 3:0. Десетина по-късно домакините вече бяха върнали интригата с два гола. В началото на втората част Мората отново вкара и успокои "Реал".

В 15-ата Асенсио направи забележителен пробив и подаде на Родригес, който на празна врата засече за 1:0. Три по-късно след ъглов удар Начо продължи към Мората, а той от малък ъгъл с глава удвои.

Ковачич напредна в 23-ата и пусна технично към Мората, който се възползва и направи 3:0.

Домакините се вдигнаха и намалиха. В 32-ата минута Габриел засече отблизо подаване от ляво. Секунди по-късно Лусиано от няколко метра вкара, след като топката му беше свалена с глава от съотборник след ъглов удар.

В началото на втората част Мората записа третия си гол с глава след центриране от фаул.