Гардът на "Оклахома сити тъндър" Ръсел Уестбрук стана вторият играч в историята на НБА със средно трипъл-дабъл в един сезон. "Гръмотевиците" загубиха с 99:120 от "Финикс сънс", а Уестбрук във втори пореден двубой беше много близо до това да подобри рекорда на Оскар Робъртсън.

Лидерът на "Оклахома" завърши с 23 точки, 12 борби и осем асистенции, но направи и осем грешки преди старши треньорът Били Доновън да го извади 2:34 минути преди края.

Девин Букър, който влезе в историята на лигата със 70-те си точки в един мач през този сезон в мача с "Бостън селтикс", вкара 37, като 21 от тях реализира в последната четвърт.

На Уестбрук му бяха нужни шест асистенции, за да стане вторият баскетболист със средно трибър-дапъл през сезона. През сезон 1961-62 Робъртсън постигна средно по 30.8 точки, 12.5 борби и 11.4 асистенции за "Синсинати роялс".

Енес Кандер добави 17 точки за "Тъндър", а за "Сънс" Ти Джей Уорън вкара 23. Уестбрук пропусна първите си 11 стрелби. На полувремето неговите статистики бяха далеч от познатите за него: 2 от 13 при стрелбата, 0 от 4 при опитите за три точки, 7 борби, 3 асистенции и 6 грешки.

"Мемфис гризлис" победи със 101:88 "Ню Йорк никс" и си осигури седмото място в Западната конференция. Майк Конли беше най-резултатен с 31 точки. Уейн Шелдън вкара 13, а ветеранът Винс Картър добави 12.

"Никс" беше без Кармело Антъни и Кристапс Порзингис и загуби за трети път в последните четири мача. Кортни Лий вкара 16 точки, Морис Ндор реализира 15, а Уили Ернангомес направи дабъл-дабъл: 11 точки и 10 борби.

Демар Дероузън влезе в историята на "Торонто раптърс" като първият играч вкарал 30 или повече точки в 31 мача през сезона. Гардът завърши с 38 при успеха с 96:94 над "Маями хийт" в последния домакински двубой на "Раптърс" за редовния сезон. До момента рекордът се държеше от Винс Картър, поставен през 2000-01.

"Торонто" спечели всички двубои срещу "Хийт" за трети пореден сезон и е трети в Източната конференция с 49 победи и 31 загуби. "Маями" е девети с 38 успеха и 41 поражения. Осмият "Индиана пейсърс" е с победа повече и загуба по-малко.