"Славия" отпразнува 104-ия си рожден ден с важна победа. Белите се наложиха с 1:0 срещу "Верея" като гост.

Ценния гол вкара Ивайло Димитров малко преди края.

С успеха си "Славия" изпревари "Верея" с точка и излезе втори в група А от осмицата. Белите събраха 31 точки и изостават със седем от убедителния водач "Ботев".

Двубоят беше оспорван, но с малко голови възможности. Първото положение се откри пред домакините - в 19-ата минута Педро Еуженио стреля от фаул, но улучи гредата. В 37-ата Божидар Васев от "Славия" стреля много неточно.

В 55-ата Георги Петков спаси удар на Венцислав Бенгюзов. Последваха смени и в двата състава, като тези на Владимир Иванов обаче се оказаха по-успешни.

В 80-ата минута Селим Керкар центрира опасно в наказателното поле на "Славия", но играещият 150-и мач в Първа лига Елиаш стреля с глава в тялото на Петков. Секунди след това Аргилашки също спаси вратата си.

Четири минути преди края Васев центрира от дясно към влезлия като резерва Ивайло Димитров, който с глава вкара.