"Верея" спечели важна победа в борбата за едно от първите две места в група А на осмицата в Първа лига. Старозагорци се наложиха с 1:0 срещу "Ботев" като гост.

Гола вкара Педро Еуженио в 16-ата минута.

Отборите показаха различни лица в двете полувремена. След почивката "Ботев" се впусна в атаки, но многото пропуски попречиха да спечели поне точка.

В 16-ата минута Георги Андонов изведе в чиста позиция Еуженио, който преодоля съперник в наказателното поле и вкара.

Фернандо Виана имаше възможност да изравни десетина минути по-късно, но Георги Аргилашки се справи. Андонов пропусна отличен шанс да удвои малко преди почивката, когато получи от дясно и от няколко метра стреля в гредата.

След почивката "Ботев" заигра по-добре, атакуваше, но не успя да вкара. Домакините имаха добри възможности, но Тодор Неделев, Филипе Бризола, Омар Косоко и Виана не сполучиха.

За двата отбора предстоят мачове и в полуфиналите за Купата на България.