"Берое" и "Пирин" завършиха 1:1 в мач от група Б в осмицата на Първа лига. Благоевградчани запазиха преднината си от две точки начело в групата.

В Стара Загора "Пирин" поведе в 25-ата минута, когато Димитър Благов се възползва от грешка в защитата на съперника и стреля. След рикошети топката премина голлинията.

"Берое" имаше добри възможности за изравняване. Първо Антон Карачанаков стреля опасно и Благой Макенджиев улови, а в 41-та минута Жуниор Мапуку вкара. Нападателят спечели топката в половината на гостите и изскочи сам срещу вратаря, за да се разпише за 1:1.

След почивката интересните положения бяха малко. Най-добрата възможност дойде в 81-та минута. След удар на Мапуку топката мина покрай гредата в аут.

Другите два отбора в групата са "Нефтохимик" и "Локомотив" (Горна Оряховица), които са на последните две места.