"Хюстън рокетс" разгроми гостуващия "Оклахома сити тъндър" със 117:87, а Джеймс Хардън отбеляза 37 точки и спечели категорично първия дуел с Ръсел Уестбрук. Голямата звезда на вечерта обаче не беше нито един от двамата фаворити за играч на сезона, а гардът на "ракетите" Патрик Бевърли.

Бевърли беше блестящ в двата края на игрището. Той свърши страхотна работа в защита срещу Уестбрук, а в същото вкара осем от 13-те си стрелби от игра, включително четири тройки от шест опита, и завърши с 21 точки, десет борби, три асистенции и две откраднати топки.

"Ракетите" поведоха с 1:0 в серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболната асоциация (НБА) и записаха четвърти успех в петия си двубой срещу "гръмотевиците" през настоящия сезон.

Уестбрук беше бледа сянка на себе си, като отбеляза само шест от 23-те си стрелби от игра и направи цели девет грешки. Той завърши с 22 точки, 11 борби и седем асистенции, а най-големите му трудности дойдоха при атаките през Бевърли - шест пропуска от девет стрелби и две грешки.

За разлика от него Хардън отново беше под пара и вкара 13 от 28-те си стрелби от игра, а към точковия си актив добави девет асистенции, седем борби и три откраднати топки.

Нене Иларио се включи ударно от пейката с 15 точки за 19 минути, като изпусна само една от осемте си стрелби. Клинт Капела беше точен при седем от своите девет, за да завърши с 14 точки, а Лу Уилямс също приключи с двуцифрен точков актив - 11.

В състава на "Оклахома" само двама играчи освен Уестбрук успяха да го направят. Андре Робърсън, който беше най-добрият в състава на "гръмотевиците", вкара 18 точки след седем точни стрелби от десет опита, включително четири от шест от тройката. Джерами Грант се включи от пейката с 10 точки.

Мачът беше равностоен през първото полувреме, като "Оклахома" спечели първата четвърт с 29:27, а "Хюстън" отговори с 32:25 във втората. "Ракетите" нанесоха тежък удар в третата част, която спечелиха с 30:20, а в последните 12 минути довършиха съперника, след като вкараха 29 точки и допуснаха едва 13.

Вторият сблъсък между двата отбора отново е в Хюстън - в нощта на 19 срещу 20 април, след което серията се мести в Оклахома сити за третия и четвъртия мач.

През изминалата нощ първите си мачове изиграха и лидерите в двете конференции след редовния сезон. "Голдън стейт уориърс" победи "Портланд трейл блейзърс" със 121:109, а "Бостън селтикс" загуби от "Чикаго булс" със 102:106.

Си Джей Маколъм вкара 41 точки в коша на "Уориърс", а съотборникът му Деймиън Лилард добави 34 точки, но дори това се оказа недостатъчно срещу звездния състав на Стив Кър.

Кевин Дюрант вкара 32 точки и взе десет борби, Стеф Къри отбеляза 29 точки, а Дреймънд Грийн беше истинският двигател на "воините" с 19 точки, 12 борби, девет асистенции, пет чадъра и три откраднати топки. Клей Томпсън завърши с 15 точки, а Йън Кларк се включи от пейката с 12 за 12 минути.

В Бостън звездата на домакините Айзея Томас показа страхотен характер и излезе на паркета само няколко часа след новината за смъртта на неговата сестра. Плеймейкърът на "келтите" не само излезе, а изигра блестящ мач - 33 точки, 10 от 18 в стрелбата от игра, шест асистенции и пет борби.

Ал Хорфорд също се представи на високо ниво - 19 точки (8 от 13), осем асистенции и седем борби. Крилата обаче бяха големите длъжници на "Бостън". Амир Джонсън и Джей Краудър вкараха едва 14 точки, като комбинираха 14 пропуска от 20 стрелби, докато в състава на "Чикаго" Джими Бътлър вкара 30 точки, а Боби Портис добави 19.