Баскетболистите на "Берое" спечелиха Балканската лига. Старозагорци се наложиха със 77:73 (22:9, 20:17, 11:30, 24:17) срещу македонския "Куманово" като гост.

С това българският състав затвърди превъзходството си и във втория мач от финала.

За старозагорци това е втори голям успех през сезона. Наскоро отборът спечели Купата на България за първи път в историята си.

"Берое" изигра много силна първа четвърт, като със серия от 18:4 натрупа голяма преднина. "Куманово" съумя да намали изоставането си до девет точки през втората част, но след тройка на Николай Николов българите поведоха с 16 на почивката.

Последва срив в "Берое", като македонците се възползваха. В третата част домакините заздравиха защитата си и в близо половината от времето не допуснаха кош.

"Куманово" направи серия от 18:2 и изравни при 44:44. Македонците дори завършиха частта с три точки преднина.

"Берое" намери отговор и отново взе инициативата. Българският отбор си върна водачеството и този път не го изпусна.

Най-резултатен за "Берое" стана Брендис Рос със 17 точки и шест борби, а Аарън Джоунс добави още 16.