"Атлетико" (Мадрид) се класира за полуфиналите в Шампионската лига. Воденият от Диего Симеоне отбор спря устрема на английския първенец "Лестър".

Срещата в Англия завърши 1:1 и след 2:1 общ резултат "дюшекчиите" вече са на крачка от финала.

Симеоне изведе мадридчани на полуфинал в най-силния европейски турнир за трети път в последните четири години. В предните сезони съставът му два пъти загуби от "Реал" във финала.

"Атлетико" изигра добре тактически мача. Испанците поведоха в 26-ата минута, когато Филипе Луис центрира от ляво, а Саул Нигес с глава много добре насочи топката в долния десен ъгъл.

"Лисиците" изравниха в 61-ата минута чрез Джейми Варди. Нападателят се възползва от отскочила топка след блокиран удар на негов съотборник, като я насочи във вратата за 1:1.

Домакините се вдъхновиха и последваха силни минути за тях. Те стигнаха до няколко добри положения пред вратата на съперника, но сгъстената защита на мадридчани се справи и бранители блокираха удари на Леонардо Уйоа и Варди. В 76-ата минута Рияд Марез изпълни фаул, но топката мина над гредата.