"Лудогорец" направи огромна крачка към финала за Купата на България. Шампионите се наложиха с 4:0 срещу третодивизионния "Литекс" в първата среща.

Георги Дерменджиев пусна в игра резервите, но те нямаха проблем да стигнат до убедителната победа. Още до 35-ата минута резултатът вече беше 4:0.

"Литекс", който отстрани "Локомотив" (София) и елитните "Славия" и "Черно море", ще е домакин в реванша след седмица.

"Лудогорец" поведе още във втората минута, когато Жуниор Кишада изведе Върджил Мисиджан сам срещу вратаря и холандецът вкара. Той пропусна да удвои само две минути по-късно, когато Лукас Саша му подаде в чиста позиция, но топката подскочи пред крака на Мисиджан и той не я уцели.

Густаво Кампаняро вкара за 2:0 в 26-ата минута, когато негов далечен удар се отклони от тялото на Петко Ганев и излъга вратаря на гостите Диян Вълков.

Александър Василев продължи головата серия в 29-ата минута. Той спечели топка в центъра, напредна и със силен удар от дъгата отбеляза. От същото разстояние пет минути по-късно се разписа и Кишада.

След почивката "Лудогорец" продължи да атакува, но Вълков направи много добри спасявания и резултатът се запази.

В другия полуфинал се срещат "Верея" и "Ботев".