Новакът в Първа лига "Дунав" продължи със силното си представяне в плейофите след равенство 1:1 при гостуването на "Левски".

Русенците записаха трети пореден мач без загуба след разделянето на първа шестица и втора осмица. Сините също продължават без поражение в плейофите, но не успяха да спечелят във втори последователен мач след нулевото равенство с "Лудогорец".

"Левски" и "Дунав" изиграха един от най-добрите мачове през пролетния полусезон, а двата гола бяха най-малкото в този двубой. Двата отбора създадоха огромен брой чисти положения, но не успяха да стигнат до второ попадение и поделиха точките

"Левски" започна отлично мача, като успя да открие резултата при първата си реална възможност. Антонио Аниете центрира от свободен удар, а Мирослав Будинов си отбеляза автогол с глава в опита да изпревари Димитър Пиргов.

Седем минути по-късно и гостите от Русе стигнаха до попадение чрез Бранимир Костадинов, но то беше отменено заради засада. Ситуацията беше дискусионна, но страничният рефер Димо Вълчев по-скоро взе правилното решение.

В 19-ата минута Бирсент Карагерен стреля високо над вратата от изгодна позиция в наказателното поле, а в 30-ата минута същото на отсрещната врата направи и Божидар Краев след отлична работа на Аниете.

До почивката Самир Аясс пропусна да изравни с глава след поредната атака на "Дунав" по левия фланг, а малко по-късно вратарят на русенци Станислав Антонов спаси коварен далечен шут на Сашо Александров.

През втората част двата отбора продължиха да пропускат чисти положения с лека ръка. Най-добрите възможности бяха пропилени от Краев, който първо не успя да преодолее Антонов, излязъл сам срещу него, а след това не намери целта от непосредствена близост. Костадинов пък пропусна най-чистата ситуация пред вратата на Николай Кръстев.

В 76-ата минута "Дунав" стигна до изравнителен гол. Костадинов излезе сам срещу Кръстев и отново не успя да го преодолее, но Самир Аясс се пласира най-добре и направи добавка с глава на два метра от голлинията.

Две минути след попадението Юлиян Ненов пропусна да направи обрат в резултата, а секунди след това Антонов запази равенството с поредното си класно спасяване.