Шампионът "Лудогорец" направи поредна крачка към шеста поредна титла във футболното първенство, след като победи убедително "Черно море" с 4:0 у дома. Разградчани вкараха всичките си попадения преди почивката и записаха 22-ия си успех от 30 мача в Първа лига.

Тимът на Георги Дерменджиев събра 72 точки и шест кръга преди края на сезона има 16 точки аванс пред "Левски" и ЦСКА, които разделят второто място. "Черно море" е четвърти с 46 точки, следван от "Дунав" с 45 и "Локомотив" (Пловдив) с 42.

Клаудиу Кешеру откри резултата още в седмата минута на двубоя на "Лудогорец арена". Румънецът се разписа от границата на вратарското поле, след бърза контраатака, преминала през Марселиньо и Вандерсон.

Следващите три попадения паднаха в последните осем минути на първото полувреме. В 37-ата централният защитник Хосе Паломино вкара с глава след центриране от корнер на Вандерсон.

Две минути по-късно поредица от груби грешки в защитата на "Черно море" остави Вандерсон сам срещу вратаря и с помощта на рикошет бразилецът покачи на 3:0.

В 43-ата минута Марселиньо премина през няколко защитници на варненци и насочи топката далечния ъгъл, но Емил Михайлов спаси. При последвалия корнер Марек Кузма задържа с ръце Паломино и главният съдия отсъди дузпа, която Кешеру отбеляза 21-ия си гол в първенството.