"Реал" постигна категорична победа при гостуването си на "Гранада". Белите се наложиха с 4:0, като Хамес Родригес и Алваро Мората се разписаха на два пъти. Всички попадения бяха реализирани през първото полувреме.

Треньорът Зинедин Зидан беше направил няколко промени в титулярния си състав, като даде почивка на основните си футболисти преди реванша с "Атлетико" в полуфинала от Шампионската лига.

С този успех "Реал" събра 84 точки, колкото има и "Барселона". Двата отбора заемат първите две места. Каталунците победиха по-рано през деня с 4:1 "Виляреал".

Белите започнаха агресивно и бързо взеха аванс. В третата минута Лукас Васкес проби отдясно дълбоко в наказателното поле и подаде към Хамес Родригес, който я насочи в мрежата от два метра. Вторият гол не закъсня. Коентрао центрира отляво, а колумбиецът вкара втория си гол, като този път се разписа с глава.

Домакини трудно успяваха да удържат атаките на съперника си. В 30-ата минута Данило проби отдясно и върна ниско към точката за дузпа, където Алваро Мората стреля моментално с вътрешен удар се разписа. Топката се удари в напречната греда и премина зад голлинията.

В 35-ата гостите проведоха бърза атака, при която Марко Асенсио напредна и подаде вляво към Мората. Централният нападател финтира бранител и технично насочи високо по диагонала за 4:0.

Вратарят Очоя така и не направи спасяване преди да допусне четирите попадения.

След почивката гостите от "Сантиаго Бернабеу" продължиха да доминират, като Данило, Рамос и Васкес направиха пропуски.

"Гранада" можеше да вкара почетен гол в 80-ата минута, но удара на Мартин Хонгла премина над вратата.