Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели още един медал от Световната купа в София. Възпитаничките на треньора Весела Димитрова взеха сребърен медал във финала на три топки и две въжета.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Теодора Александрова и Лаура Траатс допуснаха неточности при изпълнението си получиха оценка от 17.360.

Отборът на Украйна спечели златните медали, след като съдиите им дадоха 17.850, а трети се нареди съставът на Беларус с 16.550.

По-рано българските гимнастички заслужиха сребро на финала на пет обръча с оценка от от 17.900. В петък те триумфираха в многобоя с общ резултат от 36.550 - 18.150 на съчетанието си на пет обръча и 18.400 на три топки и две въжета.

В индивидуалната част Невяна Владинова спечели златото на топка, обръч и лента, а за съчетанието си с бухалки завърши на второто място. В петък тя взе злато и в многобоя. Катрин Тасева завърши тогава втора, а днес си осигури бронз на лента.