След като шампионът "Кливланд кавалиърс" се класира за финала в Източната конференция без загубен мач, фаворитът за титлата "Голдън стейт уориърс" също записа осем победи в осем мача по пътя към финала в Западната конференция.

"Воините" нямаха никакви проблеми и в четвъртия мач срещу "Юта джаз". Те се наложиха със 121:95 като гости и постигнаха най-убедителната си победа в серията, след като предишните три срещи завършваха с разлика между 11 и 12 точки.

Стеф Къри беше най-резултатен за победителите с 30 точки, Дреймънд Грийн записа трипъл-дабъл от 17 точки, 11 асистенции и 10 борби, а още трима играчи в състава на вицешампионите завършиха с двуцифрен точков актив - Клей Томпсън с 21, Кевин Дюрант с 18 и Джавел Макгий с 12.

В опит да достигне до големия финал в Националната баскетболна асоциация (НБА) "Голдън стейт" ще се изправи срещу победителя от серията между "Сан Антонио спърс" и "Хюстън рокетс", които си размениха по две победи в първите четири мача.

В същата ситуация на изток е "Кливланд", който очаква "Бостън селтикс" или "Вашингтон уизърс".

"Голдън стейт" изигра страхотна първа четвърт, след която взе огромен аванс от 22 точки - 39:17. "Юта" се върна в мача след 35:21 във втората част, но след почивката големият фаворит не допусна изненада и отново отвори разлика над 20 точки.

"Воините" завършиха двубоя с 55% успеваемост в стрелбата за две точки (32/58), 42.3% от тройката (11/26) и 88.9% от наказателната линия, докато играчите на "Юта" отстъпваха категорично във всички елементи.

"Джазмените" приключиха с много по-слаби проценти в стрелбата - съответно 40%, 29.6% и 75%, по-малко борби - 42 срещу 50, и драстично по-малко асистенции - 13 срещу 38.

Гордън Хейуър беше най-резултатен за домакините с 25 точки, Шелвин Мак добави 18, Данте Екзъм се включи от пейката с 15, а Руди Гобер завърши с дабъл-дабъл от 12 точки и 13 борби.

"Юта" допусна пета поредна и общо шеста загуба срещу "Уориърс" в седемте мача между двата отбора през този сезон. Единственият успех на "джазмените" дойде в последната им среща от редовния шампионат - 105:99 като гости на 10 април.