Баскетболистите на Черно море победиха драматично с 91:89 Левски в трета среща между двата тима и след 2:1 победи се класираха за полуфиналите на държавното първенство. В срещата, която се състоя в столичната зала “Универсиада”, Черно море държеше инициативата през по-голямата част и дори водеше с 55:41 на полувремето. След почивката обаче “сините” заиграха по-здраво в защита и постепенно стопиха разликата. Две минути преди края Левски дори поведе в резултата след тройка на Ростислав Диков, но след това пропиля шанса си в две последователни атаки и позволи на гостите отново поведат, а и да спечелят мача. Най-резултатен за варненци бе Левен Белберов с 21 точки, докато за “сините” Златин Георгиев се отличи с 32 точки. Полуфинали в мъжкото държавно първенство по баскетбол: Лукойл Академик - Черно море ИГ (Варна) ЦСКА - Спартак Плевен.