"Манчестър сити" победи с 2:1 "Лестър" и зае третото място във Висшата лига, като изпревари "Ливърпул". "Гражданите" имат 72 точки, докато "мърсисайдци" са с две по-малко. В неделя отборът на Юрген Клоп гостува на "Уест хем".

През второто полувреме при резултат 2:1 се стигна до любопитна ситуация. "Лисиците" получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Гаел Клиши срещу Рияд Марез. Алжирецът изпълни и вкара, но съдията Робърт Мадли не зачете попадението, защото Марез се подхлъзна и докосна топката два пъти.

Резултатът беше открит в 29-ата минута, когато Лерой Сане проби в наказателното поле и подаде към Давид Силва, който с удар от движение прати покрай Каспер Шмайхел.

Гостите имаха претенции за засада, защото Рахим Стърлинг беше зад защитата при удара и не игра с топката, но посегна към нея.

В 36-ата минута Сане падна в наказателното поле след влизане на Йоан Беналюн и съдията посочи бялата точка. Габриел Жезус изпълни, като прати в долния десен ъгъл, докато Шмайхел се хвърли към левия.

Три минути преди края на първото полувреме "Лестър" намали изоставането си след красив гол на Шинджи Оказаки, който отправи удар от въздуха след центриране на Марк Олбрайтън.

В заключителните минути нападателят на "лисиците" Джейми Варди можеше да изравни с удар от средна дистанция, който обаче премина много близо до дясната греда.