Бившата №1 Мария Шарапова започна с убедителна победа участието си в турнира от категория "Премиер" в Рим. Руската тенисистка, която изтърпя 15-месечно наказание за употреба на мелдоний, надигра американката Кристина Макхейл с 6:4, 6:2 след 95 минути игра.

Носителката на пет титли от Големия шлем записа пета победа от пет мача срещу 25-годишната представителка на САЩ и пета в седмия й двубой след завръщането й на корта през април.

Шарапова изпитваше доста проблеми със сервиса си в първия сет и допусна три пробива в първите си четири подавания. Макейл, която заема 58-ото място в ранглистата, също беше много колеблива на начален удар и след три реализирани пробива авансът й беше само 4:3.

Шарапова, която е трикратна шампионка в Рим, отново показа железните си нерви в напрегнатите ситуации, веднага направи нов рибрейк и до края на сета не даде нито един гейм на съперничката.

Във втория сет Шарапова заигра още по-стабилно, сервисът й заработи по-добре и това доведе до бърз край на двубоя. Рускинята се възползва при три от петте си шанса за пробив, загуби само осем точки в сервис геймовете си и позволи на Макхейл да вземе два гейма.

Шарапова записа шеста поредна победа в Рим. Тя не участва през миналата година, а през 2015 г. спечели третата си титла в италианската столица след 2011 и 2012 г.

Във втория кръг на тазгодишната надпревара рускинята ще се изправи срещу полуфиналистката от Australian Open Миряна Лучич-Барони.

Победителката от този мач ще играе в четвъртфиналите със световната №1 Анжелик Кербер, сънародничката й Андреа Петкович или Анет Контавейт от Естония.