Новак Джокович достигна финала в турнира от сериите "Мастърс" в Рим, след като отнесе Доминик Тийм. Сърбинът се наложи с 6:1, 6:0.

В спора за трофея световният номер две ще се изправи срещу Александър Зверев. Германецът отстрани Джон Иснър. Зверев се класира за първи път на финал в турнир от сериите "Мастърс".

За Джокович това беше втори мач за деня. По-рано той победи Хуан Мартин дел Потро с 6:1, 6:4, като двубоят започна в петък, но се доигра днес, защото беше прекъснат заради дъжд.

Това беше пета победа от пет мача за Джокомич срещу Тийм.

Сърбинът ще изиграе четвъртия си пореден финал в италианската столица, където за първи път триумфира през 2008 г. През миналата година той загуби от Анди Мъри.

"Това бе най-добрият първи сет на Джокович през 2017-а година," коментира по "Скай спортс" неговият бивш треньор Борис Бекер.

До момента Джокович и Зверев нямат официални мачове помежду си. През настоящия сезон германецът има две титли, а съперникът му една. Общо Джокера ще гони 68-и трофей в кариерата си, а Зверев трети.