"Реал" е новият шампион в Примера дивисион. Белите победиха с 2:0 "Малага" в последния кръг и вдигнаха 33-ата титла в историята си. Голмайстори станаха Криситано Роналдо и Карим Бензема. Португалецът в осми пореден сезон вкара 25 или повече попадения, като другият футболист, който има такова постижение, е Лионел Меси.

За последно "Реал" стана шампион през сезон 2011-12. Освен това, отборът на Зинедин Зидан за първи път се разписа във всички мачове през тази шампионатна кампания.

Резултатът на "Ла Росаледа" беше открит още във втората минута, когато Иско овладя топката след неумела изява на защитник и майсторски изведе Роналдо сам срещу вратаря. Той го преодоля и завърши успешно.

"Реал" удвои преднината си в 55-ата минута. След центриране от ъглов настана разбъркване и Бензема се оказа най-съобразителен. Французинът се разписа от няколко метра, като преди това топката се отби от тялото на Рафаел Варан.

Бензема прати топката във вратата за трети път в 71-ата минута, но попадението му не беше зачетено заради засада.

"Реал" постигна още един клубен рекорд през сезона - в гостуванията си белите вкараха общо 58 гола.

Големият конкурент на мадридчани "Барселона" постигна трудна победа с 4:2 в домакинството си срещу "Ейбар" и завърши на три точки от първенеца. Срещата предложи много емоции и интересни положения и пред двете врати.

Три от попаденията на "Камп ноу" бяха дело на гостите. Те поведоха с 2:0 чрез Такаши Инуи, който стана първият японец, вкарал на "Барселона" в първенството, а Давид Рене си вкара автогол. В 71-ата минута Меси изпусна спорно отсъдена дузпа. Жорди Алба падна без никой да го е докоснал. Малко след това Луис Суарес изравни.

Каталунците получиха правото да изпълнят още един наказателен удар минута след гола на Суарес, като при тази ситуация Андер Родригес получи втори жълт картон. Меси отново застана зад топката и този път не сгреши.

Крайният резултат беше оформен от Меси в добавеното време след добра индивидуална изява. "Барселона" завърши сезона в първенството със 116 гола, с което подобри постижението си от 2012-13.

Третият в крайното класиране "Атлетико" победи с 3:1 "Атлетик" (Билбао) и последния си мач на "Висенте Калдерон". Четвъртото място, което дава право на квалификация за Шампионската лига, е за "Севиля".

Трите отбора, които изпаднаха от елита, са "Гранада", "Спортинг"(Хихон) и "Осасуна".